Mimo deszczowej pogody Wolontariusze Szkolnego Klubu z  Zespołu Szkół nr 11 w Szczecinie kolejny raz wzięli udział w akcji Godzina dla Szczecina.

Zgodnie z ustaleniami  z  Radą Osiedla Płonia, Jezierzyce, Smierdnica porządkowali przez trzy godziny teren wokół placu rekreacyjnego przy ulicach: Kołbackiej , Uczniowskiej, Piasecznej. Porządkowanie terenu polegało na zbieraniu wyrzuconych różnego typu śmieci . Wszyscy byli wyposażeni w odpowiednie ubrania i rękawice. Byli zdziwieni olbrzymią ilością śmieci, wyrzucanych  przez mieszkańców naszego osiedla tylko w tych kilku miejscach. Mieli też skalę porównawczą, bowiem w ubiegłym roku porządkowali ten teren.
Wolontariusze zebrali 35 worków  śmieci... wśród nich były opony, obudowy pralek, wykładziny podłogowe itp. Mimo padającego deszczu, błota worki zostały odpowiednio zabezpieczone a pozostałe odpady nadające  się do składowania w Ekoporcie zostały tam zaniesione. Uczniowie zastanawiali się czy ktoś uszanuje ich pracę.  Mają nadzieję, że za rok chociaż w tym miejscu nie będzie dzikiego wysypiska.  Prosimy nie śmiecić - dbajmy o nasze miasto.
W imieniu wolontariuszy - opiekun Teresa Jastrzębska.