Starożytna sztuka i świąteczny jarmark w Berlinie

Program wycieczki do Berlina miał na celu poznanie sztuki świata starożytnego i  współczesnych zwyczajów… Zwiedziliśmy zabytki starożytnej Grecji i Egiptu zaledwie 140 km od Szczecina. W muzeach podziwialiśmy sztukę i osiągnięcia artystów starożytnych. Mieliśmy możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i wyobrażeń z realnymi dziełami starożytnych twórców.

TURNIEJ BOŻONARODZENIOWY

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas I-III wzięli udział w Turnieju bożonarodzeniowym przygotowanym przez panią Anetę Stawicką. Dzieci wykonywały zadania w zespołach i zdobywały punkty dla swoich klas.

Wigilia teatralna

19 grudnia 2019r. uczniowie z koła teatralnego Zmowa ku Płoni wraz z opiekunem spotkali się po raz pierwszy przy wigilijnym stole.

Nie taki język polski straszny…

W każdy poniedziałek i czwartek dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy i Białorusi uczące  się w naszej szkole, mają dodatkowe  zajęcia z języka polskiego.

W trakcie tych spotkań oprócz standardowej nauki czytania i pisania bardzo często rozmawiamy o różnych sytuacjach, a także o tradycjach i świętach polskich m.in. Święcie Zmarłych, Wigilii, i czasu karnawałowego. Niektóre z dzieci miały nawet możliwość skosztowania  polskich dań wigilijnych, ponieważ zostały zaproszone przez Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni na spotkanie wigilijne.

Wróżby Andrzejkowe

Uczniowie klas 3a i 3b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek Wróżby Andrzejkowe. W przystrojonych salach dzieci z zaciekawieniem wysłuchiwały, co ich czeka w przyszłości.

Andrzejki

Andrzejki to znane i lubiane przez dzieci święto, kojarzone z magiczną i niezwykle nastrojową atmosferą. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Sukces w konkursie przyrodniczym

27 listopada odbyła się jubileuszowa 25 edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego "Czy znam Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa?".

Nie taki strach straszny

Pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym odbyła się 30 października. Zorganizował ją samorząd uczniowski, który zadbał o „upiorną” atmosferę, bo zabawie przyświecała tematyka  z horrorów.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Z przyjemnością informujemy, że w międzyszkolnym konkursie pt. „Piękna nasza Ojczyzna – wspomnienia z wakacji” dwoje uczniów klasy 3a otrzymało nagrody. Igor Jerzyk zajął w tym konkursie II miejsce, natomiast Gabriel Korniowski  otrzymał wyróżnienie.

Ciekawostki na temat mrówek

W naszej szkole odbyła się „niezwykła” lekcja, która dotyczyła życia i funkcjonowania mrówek. Dzieci z klas najmłodszych dowiedziały się jakie są rodzaje mrówek i jak są one zbudowane.

Poetycki koncert…czyli lekcja języka polskiego inaczej

Klasa 6b  w ramach lekcji o obyczajach panujących w Soplicowie  nauczyła się na pamięć  fragmentu ,,Pana Tadeusza”, a dokładnie Koncertu Wojskiego. I chociaż to jest dość długi fragment, 6b kolejny raz udowodniła, że można naprawdę ciekawie recytować.