W naszej szkole odbyła się „niezwykła” lekcja, która dotyczyła życia i funkcjonowania mrówek. Dzieci z klas najmłodszych dowiedziały się jakie są rodzaje mrówek i jak są one zbudowane.

Mogły przekonać się, jak widzą te owady dzięki specjalnym szkłom. Zobaczyły  z jakich części składa się mrowisko i jakie zadania pełnią w nim te malutkie owady. Przekonały się, że pomimo swojej wielkości mrówki potrafią się bronić i są bardzo silne. Najważniejszym momentem tego spotkania było obserwowanie żywych mrówek i ich królowej w specjalnym szklanym pojemniku zwanym formikarium. Zajęcia te bardzo spodobały się dzieciom, które z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek na temat tych owadów. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom oraz upominek.