Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas 1-3 wzięli udział w turnieju przygotowanym przez wychowawczynie klas drugich. Celem była dobra zabawa oraz utrwalenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Dzieci miały za zadanie między innymi: ozdobić papierową pisankę, przenieść w parach na ściereczce plastikowe jajko,  znaleźć w tabelce i wykreślić wyrazy związane ze świętami. Każda konkurencja związana była z ruchem, który tak bardzo lubią dzieci.

Wycieczka kl. 3b do Morskiego Centrum Nauki była bardzo udana. Zwiedzaliśmy wystawy, na których mogliśmy eksperymentować. W pracowniach dziewczynki wyplatały listki ze sznurka, a chłopcy budowali robota. Potem było Planetarium i krótki "spacer" po rozgwieżdżonym niebie. Obejrzeliśmy również  film o historii lotnictwa pt. " Na skrzydłach marzeń". Uczniowie kl.3b byli bardzo zadowoleni i polecają wizytę w tym ciekawym miejscu.

Wiosna powitała nas kapryśną pogodą. Deszcz przeplatał się z promieniami słońca, a czasami mocniej zawiał wiatr. Uczniowie klas 1-3 chcieli jednak w tym dniu powitać tę piękną porę roku. Niektórzy udali się na spacer, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Inni zostali w swoich salach i rozmawiali o zwiastunach wiosny, rozwiązywali zagadki lub malowali farbami piękne, wiosenne obrazy.

Tuż przed rozpoczęciem ferii dzieci z klas 1-3 oraz z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w balu karnawałowym. Imprezę poprowadzili wspaniali animatorzy: Czaruś i Kropka. Były układy taneczne, swobodne tańce przy muzyce i zabawy. Ogromne wrażenie wzbudził pokaz sztuczek magicznych oraz baniek mydlanych.