Wyprawka do klasy pierwszej

Podręczniki do religii

STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE

Szanowni Państwo,

Wzory wniosków oraz wszelkie aktualne informacje na temat kryterium dochodowego oraz niezbędnych dokumentów zawarte są na stronie BIP Urzędu Miasta:

Dodatkowe informacje uzyskać można u Pedagoga szkolnego pod nr telefonu : 91 4666051 w 38

PROCEDURY

„POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE”

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła brała udział w realizacji projektu pn. POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE, którego celem było zabezpieczenie wsparcia psychologicznego w placówkach edukacyjnych w celu minimalizacji negatywnych skutków związanych z występowaniem COVID-19.  Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Celem zajęć organizowanych w ramach tego projektu zminimalizowanie negatywnych skutków związanych z COVID-19 wśród uczniów naszej szkoły.

W ramach projektu zostało przeprowadzonych blisko 340 godzin zajęć, w tym:

• 228 godzin zajęć wyrównawczych,
  • 44 godziny zajęć korekcyjno-kompensacyjnych,
  • 44 godziny zajęć logopedycznych,
  • 20 godzin zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne.

Projekt był realizowany zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych i pozwolił objąć wsparciem psychologiczno-pedagogicznym 74 uczniów naszej szkoły.

„Akademia Kompetencji – doskonalenie kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Informacje dotyczące programu rządowego "Dobry Start".

Dzień Kobiet

W dniu 8 marca chłopcy z klas 1-3 składali życzenia swoim koleżankom oraz paniom pracującym w szkole. Wręczali również kwiaty i upominki. Dziewczynki czuły się w tym dniu wyjątkowo.

Kącik antyczny

Antyk to epoka trwająca od VIII wieku p.n.e. do V wieku n.e. Na przestrzeni wieków odgrywał ważną rolę we wszystkich dziedzinach życia. Stworzył wzorce piękna w literaturze, sztuce i architekturze. Pozostawił po sobie prawo, demokrację, filozofię i podstawy medycyny. Bez znajomości kultury antycznej nie zrozumielibyśmy współczesnego świata. Mitologia Greków i Rzymian do tej pory inspiruje twórców i uczonych różnych dziedzin.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Korytarze naszej szkoły przypominały o poprawnej pisowni i poprawności językowej. Na drzwiach sal lekcyjnych zostały rozwieszone zestawy poprawnych form wyrazów, które można było zabrać ze sobą. Pojawiła się także okolicznościowa wystawa zachęcająca do dbania o piękno i poprawność naszego języka.

WIZYTA W MORSKIM CENTRUM NAUKI

Wycieczka kl. 3b do Morskiego Centrum Nauki była bardzo udana. Zwiedzaliśmy wystawy, na których mogliśmy eksperymentować. W pracowniach dziewczynki wyplatały listki ze sznurka, a chłopcy budowali robota. Potem było Planetarium i krótki "spacer" po rozgwieżdżonym niebie. Obejrzeliśmy również  film o historii lotnictwa pt. " Na skrzydłach marzeń". Uczniowie kl.3b byli bardzo zadowoleni i polecają wizytę w tym ciekawym miejscu.

32 Finał WOŚP

17 uczniów naszej szkoły zbierało pieniądze na rzecz Fundacji WOŚP, która w tym roku grała dla Polaków zmagających się z chorobami płuc po pandemii Covid. Wolontariusze zebrali około 5 tyś zł. Wszystkim mieszkańcom naszych osiedli, którzy za naszym pośrednictwem wsparli Orkiestrę, dziękujemy.

Było tak miło...

Bal karnawałowy

Tuż przed rozpoczęciem ferii dzieci z klas 1-3 oraz z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w balu karnawałowym. Imprezę poprowadzili wspaniali animatorzy: Czaruś i Kropka. Były układy taneczne, swobodne tańce przy muzyce i zabawy. Ogromne wrażenie wzbudził pokaz sztuczek magicznych oraz baniek mydlanych.

Drzwi do książki

W ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas IV-VII wzięli udział w projekcie „Drzwi do książki”. Warunkiem przystąpienia do konkursu, którego głównym celem była popularyzacja czytelnictwa, było udekorowanie drzwi swoich sal lekcyjnych.

Klasy czwarte poznają tajniki medycyny… wizyta w Centrum Symulacji Medycznej

Klasy czwarte udały się z wizytą do Centrum Symulacji Medycznej działającym przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Centrum Symulacji Medycznej to miejsce, gdzie naśladuje się realistyczne sytuacje medyczne, aby szkolić przyszłych pracowników służby zdrowia. Głównym celem tego rodzaju placówki jest umożliwienie praktyki i doskonalenia umiejętności medycznych w kontrolowanych warunkach.

Zwyczaje bożonarodzeniowe – warsztaty

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach, podczas których stworzyli piękne prace plastyczno – techniczne. Dzieci zrobiły kartki z bałwankiem, reniferka z papieru, bałwanka z papierowego kubka czy zakładkę – choinkę.

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych w dniu 15 grudnia 2023r. po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. Pani Beatka przeczytała dzieciom ciekawą bajkę z wykorzystaniem obrazkowego teatrzyku. Przedstawiła również zasady korzystania z biblioteki szkolnej.

Sąsiedzkie porachunki

29 listopada 2023 roku klasy 5a i 7b przygotowały przedstawienie pt. „Sąsiedzkie porachunki”, którego tematem jest konflikt pomiędzy Kupcem (sknerą), a jego Sąsiadem, który ma przechować złoto zgromadzone przez owego Kupca. W wyniku różnych okoliczności  skarb znika.